Catalogus Overzicht
Overige Info
Product zoeken 


Japanse Chōzubachi Tsukubai Naturel - 0301-0014
Item omschrijving
Een Chōzubachi (手水鉢) is een ornament met een waterreservoir dat veel voorkomt in de traditionele Japanse tuin. Het wordt gebruikt voor het rituele handenwassen en het reinigen van de mond voor een persoon mag deelnemen aan de theeceremonie of heilige grond mag betreden zoals een Boeddhistische tempel of Shintoschrijn. Chōzubachi betekent vrij vertaald waterreservoir voor de handen.
Een Tsukubai is een al dan niet natuurlijk gevormde stenen reservoir welke geplaatst wordt bij de ingang van een heilige plaats. Hier kunnen de handen en de mond worden gereinigd. Dit ritueel reinigen wordt gedaan voor het betreden van de tempel of voor het bijwonen van de theeceremonie. De naam komt van het Japanse Tsukubau wat neerbuigen betekent. Het tonen van nederigheid.
Tetsubachi en Chōzubachi zijn gewoonlijk van steen of graniet en meestal voorzien van een bamboe lepel en steun, Hishaku Oki genoemd. Vaak wordt het water aangevoerd vanuit een bamboe kraan. in het Japans een Kakei.
Specificaties
• Herkomst: Kyoto
• Materiaal: Kurama steen
• Leeftijd: Meiji Periode
Model en afmeting |
Toon extra info... |
Toon shipping info...
Model: | Breed: | Diep: | Hoog: | Prijs: |
0301-0014 | 85 cm | 100 cm | 55 cm | Eur Item is Verkocht |
![]() |
![]() |
Item is Verkocht |
Discount Corner
Contact Yokoso Japanese Gardens